Vatandaşlık Sorgulama

Vatandaşlık başvuru durumunu sorgulamak için www.nvi.gov.tr web adresini ziyaret ederek online vatandaşlık sorgulama işlemi gerçekleştirebilirler.

Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı kazanılması, evlilik yoluyla Türk vatandaşlığı kazanılması gibi ihtimaller doğrultusunda birçok birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için ilgili şartları karşıladığından dolayı vatandaşlık başvurusu gerçekleştirmektedir. Vatandaşlık başvurusunun artmasıyla birlikte birçok kişi başvuru sonuçlarını yani vatandaşlık sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğini araştırmakta.

Vatandaşlık sorgu ya da sorgulama işlemleri için NVI'nin web sitesi üzerinden online vatandaşlık sorgulama işlemi yapabilmeniz mümkün.

Peki vatandaşlık sorgulama nasıl yapılır? Vatandaşlık sorgulama işlemi yapabilmek için nvi.gov.tr web adresine giriş yapmanız gerekmektedir, sonrasında ise vatandaşlık başvurum ne aşamada? sayfasını ziyaret ederek başvuru yapmış olan bireye ait " Başvuru numarası ve Doğum Tarihi " bilgileri ile online vatandaşlık sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfus, Vatandaşlık, İkamet ve Vatandaşlık Sorgulama

 

İdari Mahkemeler