Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Nasıl Kazanılır?

Her yıl binlerce yabancı yatırımcı ya da birey, Türk vatandaşlığı hakkını kazanmak istemekte ve bunun için arayış içerisine girmektedir. Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı mevzuatında 2018 yılında önemli değişikliker yapılmış olup yatırımcıların Türk vatandaşlığı kazanması alanında başvuru ve esaslar belirlenmiştir.

Eski tarihlerde yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı için 1 milyon $ şartı aranırken günümüzde 2018 yılında yapılan değişiklik ile 250 bin $ değerinde konut satın alan yabancı yatırımcıların Türk vatandaşı olması mümkün bir hale gelmiştir.

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Hakkına Sahip Olmak İçin Şartlar

Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı hakkını kazanmak için belirli şartlar bulunmaktadır ve birazdan aşağıda okuyacağınız şartlardan herhangi birini karşılamanız doğrultusunda yatırım yaparak Türk vatandaşlığı kazanabilmeniz mümkün. Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı şartları 6 maddeden oluşmaktadır;

1) En az 500.000 Amerikan Doları tutarında sabit sermaye yatırımı yapmak

2) En az 250.000 Amerikan Doları tutarında taşınmazı tapu kayıtlarına 3 yıl satılmaması şerhi koyulmak şartıyla satın almak

3) En az 50 kişilik istihdam oluşturmak

4) En az 500.000 Amerikan Doları mevduatı üç yıl tutma şartıyla Türkiye’de faaliyet gösteren bankalara yatırmak

5) En az 500.000 Amerikan Doları devlet borçlanma araçlarını 3 yıl tutmak şartıyla satın almak

6) En az 500.000 Amerikan Doları gayrimenkul yatırım fonu katılma payı veya girişim sermayesi yatırım fonu katılma payını en az üç yıl elinde tutma şartıyla satın almak. Ancak unutulmamalıdır ki yabancı yatırımcı yatırımını; aranan şartlarda belirtilen Amerikan Doları karşılığı döviz veya TL cinsinden de gerçekleştirebilmektedir.

 

Türkiye'de 250.000$ Konut ve Ev Alanlara Türk Vatandaşlığı Hakkı

Türkiye'ye 500.000$ Sermaye Yatıran Yatırımcılara Türk Vatandaşlığı Hakkı

Türkiye'de İstihdam Yatırımı Yoluyla Türk Vatandaşlığı Hakkı

Develioğlu Hukuk Bürosu Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Başvurusunda bulunacak yabancılara daha yatırım yapmadan önce hukuki yardım ile işlemlere başlamaktadırlar. Yasada aranan yatırım ile ilgili tüm koşulları yerine getiren hukuk büromuz son olarak  kendileri adına Türk Vatandaşlığı başvurusu yaparak işlemlerini sonuçlandırmaktadır.