Vatandaşlık Başvurum Ne Aşamada?

Vatandaşlık Başvurum Ne Aşamada? NVI Üzerinden Online Vatandaşlık Sorgulama İşlemi Yapın, Dava Sonucunuzu Öğrenin!

Doğumundan itibaren Türk vatandaşı olan kişiler, bu vatandaşlığı doğum itibariyle almaktadırlar. Fakat başka milletlerden olan ve Türkiye’de vatandaşlığa sahip olmak arzusunda olan insanlar da bulunmaktadır. Türkiye, zengin kaynakları sebebiyle sürekli göç alan bir ülkedir ve göçler sonucunda ülkemize yerleşen pek çok yabancı uyruklu insan vardır. Vatandaşlık başvurusu yapmak ve başvurularda onay aşamasını izlemek için www.nvi.gov.tr adresine giriş yaparak vatandaşlık başvurum ne aşamada? sayfasından vatandaşlık davası sonucunu online olarak öğrenebilmeniz  mümkün. Bu kurumsal adres, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü işlemlerine yer vermektedir ve vatandaşlık hakları ile vatandaşlık başvurusu sorgulamaları için kullanılabilmektedir.

Vatandaşlık Başvurusu

Vatandaşlık başvurusu, Türkiye’ye göç eden ve belli şartlara sahip olan kişiler tarafından yapılabiliyor. Türkiye’de doğan ve doğumdan vatandaşlık hakkı elde eden kişiler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak sayılmaktadırlar. Ancak diğer milletlerde doğan ve Türkiye’de yaşayan kişiler, hak ve özgürlüklerden yararlanabilmek adına Türk vatandaşlığına geçmek durumundadırlar. Develioğlu Hukuk, vatandaşlık başvurularınızda tüm hukuki destek imkanı sunarken, bu başvuruda istenen belgelerle birlikte doğru bir başvuru yapabilmenize imkan tanıyor. Eğer vatandaşlık için uygun olup olmadığınızı bilmiyorsanız, bu durumda bizlerle irtibata geçerek daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkün.

Vatandaşlık İşlemlerinde Belgeler

Türk vatandaşlığına başvuru aşamasında istenecek belgeler, bu başvuruyu ne amaçla yapacağınıza göre değişebilir. Genel Türk vatandaşlığı başvurusu, istisnai Türk vatandaşlığı başvurusu, Türk vatandaşlığının yeniden kazanılması için başvuru ve Türk vatandaşlığına evlenme yoluyla geçiş için başvurular için istenen belgeler farklılık göstermektedir. Belirtilen bu başvuru seçeneklerinden hangi işlemin kapsamına girdiğinizi belirlemek kolay değildir. Bu sebeple Develioğlu Hukuk hukuki desteğiyle vatandaşlık başvurularınızı daha doğru bir şekilde gerçekleştirerek daha doğru başvuru sonucu elde etmek için sizlere hukuki destek olacak bir avukatın oldukça önemli olduğunu asla unutmamalısınız. Ayrıca Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü‘nün kurumsal adresi üzerinden başvurunuzun takip sürecini de gerçekleştirebilmek mümkün.

Vatandaşlık Başvurum Ne Aşamada?

Vatandaşlık başvuru sorgulama nasıl yapılır? Daha önceden vatandaşlık başvurusu sonucu için bir belge gelmesi beklenirdi veya yetkili kurumlara müracat ederek sonucu öğrenmek gerekirdi ancak gelişen teknoloji ve devlet altyapısı sayesinde günümüzde online olarak vatandaşlık durumu sorgulama yapılabilmektedir. Vatandaşlık başvurusunu nvi web sitesi üzerinden vatandaşlık başvurum ne aşamada? sayfasından mevcut bilgileriniz ile online olarak sorgulayabilmeniz mümkün.

     Başvuruya Ait Bilgiler                                                                              Tarih: 1.1.2018 

Onsekiz yaşını tamamladıktan sonra doğuma ilişkin yurtdışından yapılan bildirimler başvurunuzun durumunu, aşağıda belirtilen “Başvuru No” ve “Doğum Tarihi” bilgileri ile www.nvi.gov.tr adresinden vatandaşlık sorgu yani “Vatandaşlık Başvurum Ne Aşamada” kısmından öğrenebilirsiniz. Lütfen bu belgeyi saklayınız.

Başvuru Bilgileri

İşlem No                       : x – 2018 –  128 – x

Başvuru Tarihi            : 1.1.2018

Başvuru Türü              : Onsekiz yaşını tamamladıktan sonra doğuma ilişkin yurtdışından yapılan bildirimler

Başvuru Makamı        : Ankara İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü


Yukarıda örneklendirilen belge, başvuru sonrasında elinize ulaştığında www.nvi.gov.tr web adresine giriş yaparak veya buradaki yönlendirmemize tıklayarak “Başvuru Durumum Ne Aşamada?” sekmesinden başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir